OnlyGames
Bine ati venit pe OnlyGames.
Gaming-ul este viata noastra!
OnlyGames
Bine ati venit pe OnlyGames.
Gaming-ul este viata noastra!
OnlyGames
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
OnlyGames

Gaming-ul este viata noastra.
 
AcasaAcasa  Servere  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Bun venit pe OnlyGames! Viata noastra este gaming-ul, daca si viata ta inseamna gaming te invitam cu caldura alaturi de noi!
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

 

 Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Mr.Juice
Fondator
Mr.Juice


Ce Browser aveti? : Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele Br-goo10
Fost Nume: : ShAd0wS
Reputatie: : Fondator
Mesaje : 147
Bonusuri : 804
Multumiri Primite : 201
Localizare : Braila
Despre Tine : Good

Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele Empty
MesajSubiect: Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele   Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele Icon_minitimeSam Iul 23, 2011 7:26 am

Un ingredient folosit în Coca-Cola şi Pepsi este direct responsabil de diferite tipuri de cancer, atrage atenţia un grup de experţi, care solicită eliminarea acestuia din procesul de producţie. Polemica s-a iscat în jurul colorantului artificial care dă băuturilor de cola culoarea maro şi care conţine doi compuşi cu potenţial cancerigen, potrivit ediţiei de joi a ziarului The Daily Mail.

Acest colorant se obţine în urma reacţiei zahărului cu amoniacul şi sulfiţi sub presiune şi la temperaturi ridicate. Ca rezultat al interacţiunii chimice se formează două substanţe:2-MI şi 4-MI, responsabile direct de cancer pulmonar, de ficat, de tiroidă şi leucemie, aşa cum au demonstrat experimente de laborator cu rozătoare.

Semnalul de alarmă intervine după ce oameni de ştiinţă de la Universitatea din California au detectat un conţinut semnificativ de 4-MI în cinci branduri de cola.

Michael F Jacobson, directorul-executiv al Centrului pentru ştiinţă în interes public (Center for Science in the Public Interest - CSPI), cu sediul la Washington, a adresat un apel public instituţiei de reglementare din domeniul alimentar din SUA să ia măsurile de rigoare, explicând rolul nociv al aditivilor amintiţi din băturile cola. Companiile Coca-Cola şi Pepsi nu au făcut deocamdată niciun comentariu în legătură cu această declaraţie.
Sus In jos
https://onlygames.catsboard.com
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele Empty
MesajSubiect: Re: Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele   Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele Icon_minitimeLun Noi 21, 2011 9:09 am

Foarte Interesant hmm
Sus In jos
Cosmarul
Level 1
Cosmarul


Ce Browser aveti? : Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele Br-goo10
Mesaje : 44
Bonusuri : 273
Multumiri Primite : 202
Varsta : 30
Localizare : Acasa
Timp Liber : de la 2 la 6
Despre Tine : Fericit

Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele Empty
MesajSubiect: Re: Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele   Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele Icon_minitimeMar Noi 22, 2011 2:29 am

Mda Daca E Asa Mai Bine Beau Apa xD2 ras1
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele Empty
MesajSubiect: Re: Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele   Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce Poate Face Cola,Pepsi Sau ce incrediente sunt puse in ele
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Poate nu stiati...
» Coca Cola!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
OnlyGames :: Spam :: Bauturi-
Mergi direct la: